Projektory DLP

Projektory DLP

Zastanawiam się nad wyborem projektora, głównie do gier. Trochę czytałem o projektorach LED i projektorach DLP, ale jakoś nie mogę się zdecydować. Może mi pomożecie?

Lupusx

Posty: 4

 
Jak rzutnika zamierzasz używać tylko od czasu do czasu to rozsądnie postawić na technologię LED. Przynajmniej trochę zaoszczędzisz.

Miluśkooo2

Posty: 16

 
Z reguły biurowy projektor powinien charakteryzować się większą jasnością. Do kina domowego polecałbym projektor nieco ciemniejszy.

KRK-Gosiaa

Posty: 29

 
Do prezentacji biznesowych najlepiej nada się rzutnik DLP. Przy niezbyt wysokich kontrastach DLP sprawdza się rewelacyjnie.

TomekK

Posty: 5

 
Nie ustawiaj tylko projektorów LED w zbyt dużej odległości, bo po prostu otrzymasz obraz z nieciekawie wyglądającymi pikselami. Trzeba uważać na odległości ustawienia projektora od ekranu, bo to często wartość kluczowa.

Szozi

Posty: 14

 
Moja firma zlecała zakup kilkunastu projektorów w maxled.tv. Porozmawiaj z nimi. Inwestycja się udała. Wielu pracowników po przetestowaniu firmowych projektorów od nich postanowiła sobie kupić sprzęt do domu, pod konsole i kino domowe głównie. Też mam projektor mobilny. Cichutki, świetnie chłodzony, prosty w obsłudze. Technologia faktycznie poszła do przodu. Często jestem na wyjazdach. Projektor pakuję do torby, zajmuje niewiele miejsca i nadrabiam zaległości filmowe wieczorami. Świetny sposób na relaks, inwestycja długoterminowa. Markę MaxLed znam po prostu z doświadczenia i to chyba optymalne polecenie. Daj znać w razie czego, czy się zdecydowałeś na zakup.

esdoen1

Posty: 18

 
Niestety każda technologia zastosowania w projektorach ma wady i zalety. Z reguły LED to ekonomiczne rozwiązanie, a DLP to już do bardziej profesjonalnych zastosowań.

21gregorek

Posty: 19

 
Przy zakupie projektora warto ocenić przede wszystkim poziom hałasu urządzenia, przekątną wyświetlanego obrazu, żywotność, jasność, kontrast, rozdzielczość. Starsze modele projektorów strasznie hałasują i uniemożliwiają wręcz normalne oglądanie filmów, więc uważaj na ten punkt koniecznie.

Kitas

Posty: 8

 
Pamiętaj, że w nowoczesnych projektorach masz do czynienia z ciekawymi filtrami. To właśnie poprzez filtry możesz wyeliminować, np. braki w wyświetlaniu czerni podczas użytkowania projektorów LED.

Kitas

Posty: 6